Ekonomi

Altına yatırım yapanların dikkatine! İşte gram, çeyrek ve cumhuriyet fiyatları

Dün altının ons fiyatındaki artışa paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,41 artışla 1.797 liradan tamamladı. Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.50 itibarıyla yüzde 0,2 primle 1.801 lira seviyesinde bulunuyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 2.960 liradan, cumhuriyet altını ise 12.100 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,2 değer kazancıyla 1.988 dolar seviyesinde bulunuyor.

ONS ALTINDA 2 BİN DOLAR YENİ DURUMDA

ABD’de makroekonomik verilerin beklentilerin üzerinde gerçekleşmeye devam ettiği yönündeki endişeler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonla mücadele kapsamında politika alanını daraltabileceği yönündeki endişeler güçlü kalırken, İsrail-Filistin çatışmalarının yayılma ihtimali de sürüyor. daha büyük bölgelere yönelmesi altının ons fiyatını desteklemektedir. Bugün ABD ve Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi bilgileri ile İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin haber akışının takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak ons ​​fiyatında 2.000 ve 2.020 seviyelerinin görüldüğünü kaydetti. Altının 1.960 ve 1.940 noktaları direnç, 1.940 noktaları ise destek konumunda.

haberkarapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu