Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas depremzedelerine başsağlığı diledi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas Temsilciler Meclisi Başkanı Raşid el-Telbi el-Alemi ile telefonda görüştü.

Toplantıda Kurtulmuş, gece Marakeş’in 70 kilometre güneyindeki El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem felaketinden etkilenen Faslılara “geçmiş olsun” ve Türk halkı adına başsağlığı dileklerini iletti. 8 Eylül.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde Türkiye’nin büyük acılar yaşadığını ifade eden Kurtulmuş, iki ülke halkının birbirine çok yakın, gönül gönüle olduğunu, Fas’ın da yaşadığı bu derin acıyı Türk milletinin de hissettiğini ifade etti. , kalplerinde.

Türkiye’de herkesin dualarıyla Fas halkının yanında olduğunu belirten Kurtulmuş, Türkiye olarak Fas’ın eski günlerine dönmesi için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Kurtulmuş, depremden bu yana Fas’ın Ankara Büyükelçiliği ile temas halinde olduklarını, Türkiye’nin Rabat Büyükelçisi’nin de Fas’taki yetkililerle temas halinde olduğunu, gelişmelerin yakından takip edildiğini kaydetti.

AFAD’ın özellikle Fas hükümetinin ihtiyacı olan her türlü insani yardım ve arama kurtarma konusunda hazır olduğunu belirten Kurtulmuş, arama kurtarma ve yardım çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu büyük depremin yaralarının kısa sürede sarılacağını ümit ettiğini ifade etti. .

sereflikochisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu