Haber

İsviçre’de Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılan saldırılar kınandı

İSVİÇRE’nin Zürih kentinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türk bayrağını hedef alan eylemlere ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İletişim Başkanlığı tarafından kınama açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Terör örgütü PKK yandaşlarının İsviçre’de bayrağımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hain saldırısını kınıyorum. İsviçre makamlarını sorumlu davranmaya ve gerekeni yapmaya davet ediyorum.” Bu olaylar karşısında ne yapılması gerekiyorsa.”

‘BU EYLEME İZİN VEREN İSVİÇRE YETKİLİLERİNİ HUKUKA UYGUN HAREKET ETMEYE DAVET EDİYORUM’ Adalet Bakanı Tunç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsviçre’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve şanlı bayrağımıza yönelik provokasyonu şiddetle kınıyorum. İsviçre makamlarını harekete geçmeye davet ediyorum. İsviçre’den beklentimiz bu eyleme katılan ve destek verenlerin yargı önünde hesap vermelerinin sağlanmasıdır.”

İletişim Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İsviçre’nin Zürih kentinde teröristler ve destekçilerinin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk Bayrağımıza yönelik alçak eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımıza yönelik bu alçak saldırının ardından” ve Bayrağımız, İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığımıza çağrılmış ve bu saldırının hiçbir şekilde kabul edilemez olduğu vurgulanmış, İsviçre’den de olayla ilgili derhal soruşturma başlatılması, faillerin tespit edilmesi istenmiştir. ve gerekli süreçlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi sağlanacaktır. Başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere ilgili makamlarımız aracılığıyla olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu tür hayasız baskınların ve terör örgütlerinin kara propaganda hareketlerine izin vermemesini bekliyoruz” denildi. söz konusu.

?

tasova-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu